Seramik Yapıyoruz

/Seramik Yapıyoruz
Seramik Yapıyoruz 2018-09-15T19:14:36+00:00

Seramik Yapıyoruz

 90,00

Seramik Yapıyoruz, sadece seramiğe yeni başlayan öğrencilere seramik yapmayı öğretmek ve onun hakkında temel bilgiler vermek için değil, seramikle uzun zamandır uğraşan sanatçıların da yeni fikirler geliştirmesini sağlamak amacıyla kaleme alınmıştır. Burada, seramik yapım sürecindeki işlemler ve kullanılan yöntemler, renkli fotoğraflar ve yalın tanımlamalarla anlatılmaktadır.
Metindeki rahat ve ilgi çekici üslupla, yaratıcı keşifler için sanatçıya cesaret verilmekte ve en eski sanatlarımızdan biri olan seramik yüceltilmektedir. Bu çeviri, kitabın güncellenmiş ve genişletilmiş üçüncü basımından yapılmıştır.

Özgün Adı: Working With Clay
Yazar: Susan Peterson & Jan Peterson
Çevirmen: Sevim Çizer
ISBN: 9786054146024
SATIN AL

567 renkli resim. Yalın bir anlatımla işlemlerin adım adım tanımı. Seramik heykel ile ilgili yeni bölüm. Kırmızı, turuncu ve sarı renkte sırlarla ilgili yeni kısım. Genişletilmiş seramik sözlüğü. Herkesin rahatça yararlanabileceği pratik uygulamalar. Her bir üretim yöntemini içeren çok sayıda proje önerisi. Günümüz sanatçılarından seçilmiş 80 den fazla yeni iş.

Susan peterson A.B.D. de sanat okullarının seramik bölümlerinde 50 yıldan fazla süre eğitimcilik yapmış bazı bölümlerin kuruluşunu da gerçekleştirmiştir. Dünyanın her yerinde sergiler açmış ve the craft and art of clay, shoji hamada, jun kaneko, pottery by american indian women gibi kitaplar yazmıştır.

Jan peterson da bir eğitimci ve seramik-takı sanatçısıdır.

 Sayfa Sayısı:240  Baskı Yılı: Eylül 2009  Boyut: 28 x 21,6 cm  Kağıt Türü: Karton Kapak / Mat Kuşe Kağıt