Sanatın Temelleri: Teori ve Uygulama

/Sanatın Temelleri: Teori ve Uygulama
Sanatın Temelleri: Teori ve Uygulama 2018-12-28T20:59:20+00:00

Sanatın Temelleri: Teori ve Uygulama

 150,00

Sanatın Temelleri, nesiller boyu öğrencilere hem sanatın temel unsurları hem de o unsurların zengin ve çeşitli uygulanışlarının tarihçesiyle rehberlik etmiştir.

Sanatın Temelleri’ni incelikli yaratımın temel kavramları olan “bilmeye” ve “hissetmeye” yardımcı olması için düzenledik. Çok sayıda görsel örnek, dersleri salt tartışmanın ötesine taşıyıp, söylemek yerine göstererek tanıtmak düzeyine yükseltti. Her zaman olduğu gibi, amacımız öğrencileri sınırlı bir düşünceye kilitlemeden ya da mekanik fikirleri kopyalamadan ögrenmeye teşvik etmektir.

Özgün Adı: Art Fundamentals: Theory and Practice
Yazar: Otto Ocvirk, Robert Stinson, Philip Wigg, Robert Bone, David Cayton
Çevirmen: Nur Balkır Kuru
ISBN: 9786054146123
SATIN AL

Temel sanat eğitimi şimdiye dek hiç olmadığı kadar hayati önem taşıyor. Bu kitap sanat öğelerinin geniş çaplı kapsamı, netlik, bol resimli örnekler, dikkatle seçilmiş renkli görüntüler ve iyi tanımlanmış kavramlar ile bu ihtiyacı karşılamak amacındadır. Bunların uygulanmasına yardımcı olan öğeler ve ilkeler, geçmişte olduğu gibi, hala bütün sanatçılar tarafından kullanılır; bunlar teknolojik evrim ile genişlemiştir ve öğelerin kullanıma sunulmasını sağlayacak bir şekilde yeniden düzenlenmiştir.

Sanatın Temelleri bileşenlerin farklı yanlarına hem bağımsız ve hem de bağlamlar içinde bakar. Her ne kadar, hepsinin bütünlük içinde çalışması gerektiği için, tek bir bileşen diğerlerinden yalıtılarak geliştirilemese de amacımız, öğrencilerin belki bilinçsizce kullanılabilen ve çabalamadan diğerleri ile bütünleşebilen her öğe hakkında bilgi sahibi olmasını sağlamaktır.

 Sayfa Sayısı:336  Baskı Yılı: Eylül 2015  Boyut: 22 x 28 cm  Kağıt Türü: Karton Kapak / Mat Kuşe Kağıt